Pogled na termometer nam pove, da je zima brez dvoma tukaj. Če svoje debele bunde od lanske zime niste še uspeli oprati, ampak je bila ves ta čas na obešalniku, je to potrebno storiti sedaj, ko se sezona toplih oblačil zopet pričenja.
Pranje puhovk hitro lahko postane razlog za slabo voljo. Polnilo pri takšni vrsti bunde se lahko skrči ali poškoduje, kar pomeni, da bo poleg neprivlačnega videza puhovka tudi manj topla, kot je bila pred pranjem. Strokovnjaki ponujajo nekaj nasvetov, med katerimi je najpomembnejše, da upoštevamo navodila proizvajalca.
Kako je potrebno vzdrževati oblačilo, je navadno na oblačilu navedeno s strani proizvajalca, saj je edini, ki pozna vrhnji material, vrsto polnila in morebitne dodatke. Preden boste pričeli s pranjem puhovke, preverite všito etiketo, saj lahko pri različnih puhovkah veljajo različna pravila vzdrževanja.
Potrebno je tudi vedeti, da ni nujno, da lahko vsako bundo perete. Če je pranje dovoljeno, brez odstopanj upoštevajte navedeno temperaturo in način pranja. Spregledati pa ne smete, ali je pod kadjo na oznaki ena ali dve črtici, ki pomenita nežno pranje. Ko boste pregledali prišito etiketo, vam bo tudi jasno, ali lahko date bundo v sušilni stroj.
Nekateri zatrjujejo, da je bundo, polnjeno s puhom, najbolje sušiti v sušilnem stroju, in sicer skupaj še z dvema teniškima žogicama, ki služita, da se puh med sušenjem lepo razporedi in ne ostaja v kepah. Prav tako tudi ne spušča madežev na določenih mestih.
Sušenje na prostem ni priporočljivo, saj dobi bunda neprijeten vonj, ker je gosto polnjena in se posledično suši preveč časa.